September 25, 2021 03:00
Спорт

Хрватот Божиќ Павлетиќ официјално нов ракометар на „Еурофарм Пелистер”

Хрватскиот ракометен репрезентативец Јосип Божиќ Павлетиќ (27) денеска официјално е промовиран во новo засилување на македонскиот вицешампион „Еурофарм Пелистер”.

Хрватскиот ракометар дојде од редовите на бундеслигашот Гепингем и со екипата од Битола потпиша едногодишен договор, со опција за уште продолжување на соработката за уште една сезона.

– Доаѓањето во овој клуб го гледам како напредок во мојата кариера. Клубот е амбициозен, расте секоја година и мислам дека ги имаме сите предуслови за одлична сезона”, изјави Павлетиќ за клупскиот сајт.

Watch anime online for free at GoGoAnime gogoanime death note

ANIMEFLIX: Kiznaiver anime episode 12 online free at https://animeflix.nl god of highschool animeflix

Watch Is It Wrong to Try to Pick Up Girls in a Dungeon?: Arrow of the Orion Episode Full

Website https://wcostream.cc: Watch Kaibutsu Oujo: Konsui Oujo wcostream Episode Full we bare bears wcostream

Gogoanimelol yolasite: https://gogoanimelol.yolasite.com/

Independent academia: https://independent.academia.edu/gogoanimelol