January 25, 2021 14:40
Балкан

Хрватите почнуваат масовно тестирање со брзи тестови

Денес во Загреб започнува масовно антигенско тестирање за коронавирус, чиј наод се добива за 15 минути.

Целта е да се тестираат околу 50.000 луѓе што е можно поскоро, пред се оние граѓани кои имаат клинички симптоми на Ковид-19, како и оние кои се во контакт со позитивни случаи, објави градската управа.

Тестирањето со антигенски брзи текстови е можно на 12 локации, објави хрватскиот портал „Индекс“.

Watch Attack on Titan: Since That Day Episode Full (https://kissanimeonline.com/m/PreL/ep-1) at KissAnime kissanime site

Attack on Titan: Crimson Bow and Arrow Episode Full at website https://crunchyrollfree.com get crunchyroll premium