November 27, 2020 21:04
Македонија

Хоти ќе ја предводи косовската делегација при посетата на Македонија

Утре во 14 часот започнува официјалната посета на делегацијата на Република Косово предводена од премиерот Авдулах Хоти на Република Северна Македонија.

Премиерите Заев и Хоти ќе имаат тет-а-тет средба и официјална средба заедно со делегациите на двете земји, по што ќе следува заедничка прес-конференција, која ќе се одржи во Медија центар со почеток во 15:00 часот.