March 3, 2021 03:35
Свет

Хоспитализиран принцот Филип

Принцот Филип, кој има 99 години, денеска е примен во болница по препорака на лекарите, соопшtи британското кралско семејство.

Војводата од Единбург синоќа е примен е во болницата „Крал Едвард Седми” во Лондон, се наведува во соопштението.

Кралското семејство, исто така, наведе дека принцот Филип ќе остане во болница неколку дена на набљудување.

Watch Case Closed Episode 952 at website https://gogoanime.be. See more gogoanime food wars

I want to eat your pancreas Episode Full at Funimation fruits basket season 2 funimation