January 21, 2019 23:42
Магазин

Хорор приказната на Меланија: Од раскошната празнична декорација на Белата куќа, настанала цела колекција од хорор споредби

Првата дама на САД, Меланија Трамп, досега веќе навикнала секој нејзин потег да наиде на критики од целата јавност која не гласа за Републиканците, но веројатно не ни помислила дека овој пат тоа ќе биде божиќната декорација.

Имено, нападите започнале веќе истиот ден кога Меланија се пофалила дека самата го дизајнирала концептот на декорацијa чија главна тема е “богатството на Америка”, а низ која видливо се провлекува хуманитарната кампања посветена на децата “Be Best”.

Колоните од црвени елки послужиле како инспирација за “Хорор приказната на Меланија”.

Еден од коментарите гласи: “Сфатив! Меланија всушност вежба за серијата во која ќе глуми кога веќе нема да биде прва дама, а која ќе се вика “Хорор во Белата куќа за Божиќ””.

 

View image on Twitter

Идеите за споредба на декорациите на Меланија со хорор филмови и асоцијациите на црвена крв само се ределе.А тука е и еден од јунаците од славните Симпсонови”

 

 

Related posts

(Видео) Супер волшебна месечина: Ретко целосно затемнување на Месечината на небото во северната хемисфера

Valentina

Жените родени во овој знак најтешко наоѓаат љубов

24info

Леонардо ди Каприо мора да го врати Оскарот

Valentina