February 17, 2019 11:14
Хроника

Хорор во Ѓорче: Ги истепал сопругата, синот, ќеркта и зетот

Пијан скопјанец ги истепал сите членови на своето семејство, па и момчето на неговата ќерка, информираше МВР.

Според полицијата, инцидентот се случил вчера околу 22 часот во скопската населба Ѓорче Петров.

Насилството го пријавила 50 годишна жена, според која, нејзиниот 54-годишен сопруг пијан дошол дома и почнал да се расправа со неа. Тој не се задоволил со расправијата, па почнал да ја тепа сопругата, а потоа се нафрлил и на ќерката. Во нивна одбрана застанало момчето на ќерката, како и синот на насилникот, но и нив ги нападнал.

Полицијата работи на расчистување на случајот.

Related posts

23-годишно момче почина во сообраќајна несреќа на регионалниот пат Битола-Прилеп

Ivona

Повредена жена во сообраќајка во населбата Лисиче

Igor

Извршен е увид на лице место во златарата во Прилеп каде се случи разбојништво

Ivona