Свет

Хорор во Пула – 22-годишник малтретирал и ограбил Канаѓанец заканувајќи му се со пиштол

Во текот на ноќта од сабота кон недела, 36-годишниот Канаѓанец, кој престојувал во хостел во Пула, доживеал трауматично искуство откако 22-годишник го малтретирал и ограбил заканувајќи му се со пиштол.

Имено, и двајцата престојувале во ист хостел, едниот како турист, додека другиот и е познат само на полицијата.

Како што неофицијално дознава Глас Истре, Канаѓанецот спиел, а кога се разбудил среде ноќ, видел човек во неговата соба како претура по неговите работи.

Кога крадецот забележал дека Канаѓанецот се разбудил, му се заканил со пиштол, го врзал и откако му ги одзел мобилниот телефон и банкарската картичка, го оставил.

Канаѓанецот успеал да излезе од хостелот, па излегол на булеварот во Пула во потрага по помош. Видно истрауматизиран, гол и бос, само во гаќи и црна маица, застанал на семафор до поштата во Пула и ги молел минувачите за помош.

Рацете му беа врзани и цврсто прицврстени со телефонска жица. Но, еден сограѓанин, кој околу 6.30 часот заминал на работа, му помогнал, го покрил, повикал полиција и го чекал нивното пристигнување.

https://aniwatch1.com/. Aniwatch Anime is another website offering audience to watch anime for free and viewers so far are quite impressed with the user-friendly interface

6 LOVERS Episode 3

AniWatch Attack on Titan Season 3 (Dub) Episode 4

AniWatch Yosuga no Sora: In Solitude Where We are Least Alone

My Hero Academia Season 4

DON'T TOY WITH ME, MISS NAGATORO Episode 9