Спорт

Холанѓаните извлекоа реми со Хрватска во последните секунди во меч со малку значење

Холандија и Хрватска одиграа интересен меч со повеќе пресврти за на крајот да се задоволат со 28:28 реми во последниот меч по групи за двете репрезентации на Европското првенство во Унгарија и Словачка.

Холанѓаните имаа подобро прво полувреме, предводени од голманот Тајс вон Леувен го добија со 15:13, меѓутоа Хрватска имаше повеќе од играта во второто полувреме и направија пресврт за 22:19 водство пред во последната минута да се влезе со предност на Холандија од еден гол.

Тин Лучин постигна фантастичен гол за водство на Хрватска, но Холанѓаните ја зедоа последната топка и Лук Стеинс имаше фантастичен трик пред голот на Хрватите за да донесе израмнување.

online anime. GogoAnime.be - The best website to watch anime for free thousands of anime episodes. Watch anime online in English at GoGoAnime. Subbed, Dubbed, No ADs.

Attack on Titan Season 2 Episode 9

So I'm a Spider, So What?

GoGoAnime Fairy Tail (Dub)

My Hero Academia Season 2 (Dub) Episode 16

GoGoAnime Evangelion: 3.0+1.0 Thrice Upon a Time Episode Full