Спорт

Холандија ја прекина победничката серија на Црна Гора

Репрезентацијата на Црна Гора загуби од Холандија со 30:34, во рамките на третото коло од групата „1„ на Европското ракометно првенство.

Победничката серија која што траеше три средби и практично ја најави Црна Гора како едно од најголемите изненадувања на ова ЕП, беше сопрена од „лалињата“, односно од Каи Смитс кој сега, пак постигна девет погодоци во мрежата на Црногорците.

Противникот на Македонија од прелиминарната групна фаза, тргна силно па во еден момент водеше и со четири разлика во првото полувреме (10:6), но, таа предност се „стопи“ и Холанѓаните заминаа со водство и резултат од 18:16 на паузата.

Во вториот дел, успешно ја одржуваа предноста и на крајот славеа со 34:30, со што дојдоа до првите два бода во групата, колку што има и Црна Гора.

https://animeheaven1.com/. AnimeHeaven is the best animes online website, where you can watch anime online completely free. No download, no surveys and only instant premium streaming of animes.

AnimeHeaven Ranking of Kings

World's End Harem

My Hero Academia Season 3 (Dub)

english dubbed anime AnimeHeaven Attack on Titan Final Season Part 2

anime website Komi Can’t Communicate