January 27, 2021 10:13
Спорт

Хејворд ќе го расине договорот со Бостон

Кошаркарот на Бостон селтикс, Гордон Хејворд ќе стане слободен агент. Како што објави инсајдерот на „Њујорк тајмс”, Марк Штајн, тој ја искористи опцијата за раскинување на договорот во последната сезона. Хејворд би можел да заработи 34,2 милиони долари.

Претходно беше соопштено дека за услугите на Хејворд се заинтересирани Индијана, Њујорк и Атланта.

Сепак, постои и варијанта Хејворд да потпише нов, повеќегодишен договор со Бостон. 

Watch Haikyuu!!: To the Top 2nd Season Episode 9 at GoGoAnime gogoanime dororo

Naruto Episode 220 at website https://crunchyrollfree.com free iwatobi swim club crunchyroll