January 19, 2021 16:13
Свет

Хенкок: Во Англија повторно го држиме вирусот под контрола

Британскиот министер за здравство Мет Хенкок денеска изјави дека во Англија е воспоставена контрола врз пандемијата на коронавирусот и дека е подготвена во текот на неделава да излезе од „блокадата” воспоставена на национално ниво.

– Повторно ја држиме ситуацијата под контрола, истакна Хенкок.

Англија треба да излезе од „блокадата” оваа недела и да воведе помалку ограничувачки мерки за кои би гласал Парламентот.

Британската Влада претходно објави дека денеска се регистрирани 12.330 новозаразени, што е зголемување во споредба со претходниот ден кога имаше 12.155 случаи.

Во Британија, од почетокот на епидемијата, вкупно 1,629,657 лица се заразиле со коронавирусот.

Watch Tensei shitara Slime Datta Ken 2nd Season Episode 1 (https://funimationfree.com/m/5OqZ/ep-1) at Funimation watch fruits basket season 2 funimation

Watch Hortensia SAGA Episode 2 at website https://animeheaven.pro arifureta anime heaven