October 28, 2020 01:54
Спорт

Хендерсон нема да игра против Арсенал

Играчот за врска и капитен на Ливерпул, Џордан Хендерсон, ќе го пропушти натпреварот од третото коло на Англија против Арсенал во сезоната 2020/21, изјави тренерот на „црвените” Јирген Клоп.

Исто така, Клоп зборуваше за состојбата на другите повредени играчи во тимот.

Матип сè уште не се вратил на тренинзите. Мислам дека Гомез ќе започне да тренира денес, барем секој ми зборува за тоа. Што се однесува до Хендерсон, тој сè уште не е во редовите, рано е да се врати на теренот, кажа Клоп.

Ливерпул в понеделник гостува кај Арсенал.