November 21, 2019 00:10
Балкан

Хеликоптер на грчката воена морнарица лоцираше безживотно тело во морето кај Халкидики

Хеликоптер на грчката воена морнарица во 13 часот и 35 минути по локално време лоцирала беживотно тело во морскиот дел на Неа Каликратиа на Халкидики, јави дописничката на МИА од Атина.

Се уште нема информации дали станува збор за телото на исчезнатиот рибар по кој потрагата започна вчера попладне околу 18 часот.

Со лоцирањето на безживотното тело, бројот на жртвите од невремето на Халкидики се искачи на седум лица. 

Нови вести

СИРИЗА: Владата ги претвора островите во затвори за барателите на азил

Filip

НАТО ја прифаќа Програмата за реформи на БиХ што не го менува Акцискиот план за членство

Filip

Министерството за цивилна заштита на Грција побара за 15 дена да се испразнат нелегално окупираните објекти

Filip