July 23, 2019 14:01
Балкан

Хеликоптер на грчката воена морнарица лоцираше безживотно тело во морето кај Халкидики

Хеликоптер на грчката воена морнарица во 13 часот и 35 минути по локално време лоцирала беживотно тело во морскиот дел на Неа Каликратиа на Халкидики, јави дописничката на МИА од Атина.

Се уште нема информации дали станува збор за телото на исчезнатиот рибар по кој потрагата започна вчера попладне околу 18 часот.

Со лоцирањето на безживотното тело, бројот на жртвите од невремето на Халкидики се искачи на седум лица. 

Нови вести

Дачиќ: Дијалогот по оставката на Харадинај е во кома

zane

Македонска државјанка приведена на косовската граница поради фалсификуван документ

zane

Јакуп Красниќи отпатува за Хаг

zane