October 23, 2021 01:29
Магазин

Хелен Мирен ќе го води квизот „Хари Потер“

Холивудската ѕвезда Хелен Мирен ќе биде домаќин на квиз серија Harry Potter: Hogwarts Tournament of Houses по повод 20-годишнината на филмската сага.

Оскаровката изјави дека е пресреќна што ќе биде дел од програмата што ќе ја одбележи годишницата.

„Знаев дека некогаш ќе добијам улога во Хари Потер и многу сум задоволна што ќе учествувам во прославата на 20-годишнината на филмот,“ рече Мирен.

„Филмовите инспирираа таква волшебност и чудо за многумина од нас, и ќе биде вистинско уживање повторно да ја оживиме таа магија за безбројните фанови кои продолжуваат да уживаат во овој магичен свет“.

Квиз серијата првпат беше најавена во мај како дел од плановите на „Ворнермедија“ да ја одбележи годишнината од „Хари Потер и каменот на мудроста“, придружувајќи се на посебната ретроспектива. Серијата ќе има четири дела.

Website https://animeheaven.pro: Watch Free!: FrFr - Short Movie (Dub) animeheaven Episode 3 dubbed anime

AnimeFLV: Brave of the Sun Fighbird anime episode 48 online free at https://animeflv.uk watch anime free

4Anime: Urusei Yatsura Movie 5: Kanketsu-hen (Dub) anime episode Full online free at https://4anime.biz anime stream

https://animedao.nl sword art online animedao

Gogoanimelol bcz: https://gogoanimelol.bcz.com/

Forums eugensystems: https://forums.eugensystems.com/memberlist.php?mode=viewprofile&u=102006