September 21, 2019 17:32
Свет

Хезболах повторно се заканува

Лидерот на либанскиот Хезболах, Хасан Насралах изјави денеска дека нема црвена линија во одбраната на Либан од израелската агресија, само еден ден откако шиитската милитантна група соопшти дека урнала уште еден израелски дрон.

Насралах истакна дека Либан и либанскиот народ го задржуваат правото да ја бранат земјата од нападите на Израел.

Хезболах претходно соопшти дека соборил уште едно беспилотно летало во најновиот судир меѓу таа милитантна група поддржана од Иран и Израел.

Нови вести

Полицијата во Париз употреби солзавец против жолтите елеци, 90 лица уапсени

Igor

Полицијата во Хонгконг употреби солзавец против демонстрантите

Igor

Големи антивладини протести во Каиро, полицијата употреби солзавец

Igor