September 24, 2021 07:21
Спорт

Хачанов прв финалист на тенискиот олимписки турнир

Рускиот тенисер Карен Хачанов денес го победи Шпанецот Пабло Карено-Буста во полуфиналето во машка конкуренција на Олимпијадата во Токио.

Средбата траеше 1 час и 20 минути. Двата сета Хачанов ги доби со по 6:3.

Во финалето на Олимписките игри, Хачанов ќе се сретне со победникот од дуелот Александар Зверев (Германија) – Новак Ѓоковиќ (Србија).

Хачанов е 12. фаворит на Игрите, Карено-Буста беше шести, Зверев е петти, додека Ѓоковиќ е прв носител.

4Anime: Kitsutsuki Keikaku anime episode Full online free at https://4anime.biz god of highschool 4anime

ANIMEFLIX Watch anime online in high quality with english Subbed & Dubbed

AnimeBee Watch anime online, English anime online HD

AniWatch: Inazuma Eleven: Chou Jigen Dream Match anime episode Full online free at https://aniwatch.pro dubbed anime

Cults3d: https://cults3d.com/en/users/animefreakws

Beatstars: https://www.beatstars.com/gogoanimelol/about