November 30, 2021 19:19
Македонија

Хасани се врати на работа- во операциона сала

Заменик министерот за здравство во оставка Илир Хасани денеска на Фејсбук објави фотографија со кус коментар дека се вратил на работа-во операциона сала.

Тој во петокот задно со двајцата директори на тетовскиот Клинички центар, како и министерот Венко Филипче поднесоа оставки од своите функции, два дена откако изгоре модуларната болница во Тетово и загинаа 14 луѓе.

Во меѓувреме трае рокот кој ВМРО-ДПМНЕ вчера им го остави на Филипче и Хасани до утре претпладне да достават оставки до Собранието, во спротивно партијата ќе поднесе предлог-одлука за нивно разрешување, тврдејќи дека оставките требало да ги достават до Законодавниот дом, а не до премиерот Зоран Заев. Ваквата иницијатива СДСМ ја оцени како „голо политиканство и очаен обид да се напаѓа неосновано”, наведувајќи дека согласно Уставот, член на Владата поднесува оставка до премиерот, а тој може да предложи негово разрешување, за што одлучува Собранието.

AnimeKisa: Taboo Tattoo anime episode 12 online free at https://animekisa.in anime websites

AnimeFLV Watch anime online in high quality with english Subbed & Dubbed

AnimeHeaven Watch anime online, English anime online HD

GoGoAnime: Thunderbolt Fantasy: Touri-ken Yuuki anime episode 13 online free at https://gogoanime.be gogoanime my hero

Getpocket: https://getpocket.com/@gogoanimelol

Bonanza: https://www.bonanza.com/users/49871155/profile