April 20, 2019 16:46
Свет

Хаос на Хаваите поради снежната бура

Снежната бура што ги погоди Хаваите предизвика хаос бидејќи голем број домаќинства останаа без струја, а беа поплавени и голем број патишта.

Националната метеоролошка служба соопшти дека ветрот во некои подрајча достигнал брзина од 110 километри на час и предупреди на поплави.

На неколку острови оштетени се покривите од куќите.

Еден човек е повреден кога врз неговото возило паднала бандера, а пријавени се и други помали повреди.

Нови вести

Жолти елеци”: Нотр Дам не е единствен проблем на Франција

Igor

„Да го сопреме лудилото“: Бес и неверување по предлогот за модерна обнова на Нотр Дам

Igor

Експлозија и престрелки во Кабул

Igor