January 29, 2022 08:58
Спорт

Хаос на француското дерби: Прекинат мечот, Паје погоден со шише (ФОТО)

Ова е веќе трет прекин во Франција сезонава поради дивеење на навивачите.

Дерби колото во Франција, кое се играло во Лион, е прекинато во четвртата минута од натпреварот, кога францускиот репрезентативец и играч за врска на Марсеј, Димитри Паје, беше удрен со шише во главата, додека изведуваше корнер.

Судијата минута подоцна го прекина натпреварот. Поради инцидентот ги пратил фудбалерите во соблекувалната. За среќа на Паје, тој не се здобил со сериозна повреда. Му била укажана помош на теренот. Ова е веќе трет прекин во Франција сезонава поради дивеење на навивачите.

 

anime websites. Animeflix - your number one source for FREE anime, subbed and dubbed. Watch your favorite anime online FREE.

ANIMEFLIX Hunter x Hunter (2011)

watch anime online Fairy Tail (Dub)

Suppose a Kid from the Last Dungeon Boonies moved to a starter town?

BANANA FISH Episode 20

ANIMEFLIX Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba Episode 23