Балкан

Хаос во Подгорица: Вицепремиерот Абазовиќ влезе меѓу демонстрантите (ВИДЕО)

На вечерашните протести во Подгорица против соборувањето на актуелната власт граѓаните го блокираа центарот на градот и се упатија кон РТЦГ каде вечерва гостувал вицепремиерот Дритан Абазовиќ.

Насобраните пееле „Излези душо“.

Полициски сили се собрани околу зградата на црногорската телевизија.

Според Дан, вицепремиерот им се обратил на демонстрантите и порачал дека нема да има предавства и дека ќе се зачува изборната волја на граѓаните.

„Ќе ви се придружам кога ќе имам време“, додал тој.

 

GogoAnime | Watch Anime Online - Gogo Anime Real. GogoAnime.be - The best website to watch anime for free thousands of anime episodes. Watch anime online in English at GoGoAnime. Subbed, Dubbed, No ADs.

Demon Slayer -Kimetsu no Yaiba- The Movie: Mugen Train Episode Full

watch anime online My Hero Academia Season 3

GoGoAnime Attack on Titan Final Season Episode 13

Horimiya (Dub)

watch anime dub Dragon Ball Z (Dub)