March 3, 2021 22:17
Спорт

Хамилтон и Мерцедес се договориле за продолжување на соработката

Новинарот на „РТЛ”, Феликс Хорнер сподели информации за постигнат договор меѓу Мерцедес и седумкратниот светски шампион во Формула 1, Луис Хамилтон.

– Проблемот ќе биде решен во следните неколку дена. Двете страни сакаат да работат заедно. Хамилтон сака да ја освои осмата титула. Затоа, договорот ќе биде потпишан до крајот на јануари, објави Хорнер.

Хамилтон во моментов е слободен агент – неговиот договор со тимот истече минатата година. Тој и извршниот директор на Мерцедес, Тото Волф, во повеќе наврати ја изразија својата желба да ја затворат зделката, но постојано го одложуваа потпишувањето.

Волф неодамна објави дека работата ќе биде затворена до претсезонските тестови во Бахреин, кои се закажани за средината на март.

2.43: Seiin High School Boys Volleyball Team (https://animefreak.ws/m/81Km) Episode 3 at website https://animefreak.ws animefreak one piece

Watch The Quintessential Quintuplets 2 Episode 1 (https://kissanimeonline.com/m/8qro/ep-1) at website https://kissanimeonline.com kissanime rwby