October 26, 2021 01:28
Спорт

Хамес Родригез потпиша за катарски Ал-Рајан

Колумбискиот фудбалски репрезентативец Хамес Родригез (30) ги напушти редовите на премиерлигашот Евертон и кариерата ќе ја продолжи во катарскиот клуб Ал-Рајан.

Времетраењето на договорот и висината на обесштетувањето не се соопштени.

Родригез се одлучи да замине од Евертон откако падна во втор план по тренерската смена во клубот од Ливерпул и доаѓањето на Рафа Бенитез на местото на Карло Анчелоти.

Родригез дојде во Евертон минатиот септември, откако го загуби првотимскиот статус во Реал Мадрид, а претходно не успеа да се наметне ниту во Баерн Минхен.

AniWatch Watch english anime Online in HD for FREE

AnimeBee: Joran The Princess of Snow and Blood anime episode 12 online free at https://animebee.to anime websites

Website https://wcostream.cc: Watch Wake Up, Girls! wcostream Episode 12 wcostream dragon ball z

Website https://animepahe.cc: Watch Amnesia OVA animepahe Episode Full english dubbed anime

Animeflixnl website2: http://animeflixnl.website2.me/

Misterpoll: https://www.misterpoll.com/users/1386717