January 25, 2022 05:53
Спорт

Халанд се врати со гол-50 гола на 50 меча со само 21 година!

Германскиот гигант Борусија Дортмунд се искачи на врвот на Бундеслигата со победата од 3-1 против големиот ривал Волфсбург, а еден од головите ги постигна талентираниот норвешки фудбалер Ерлинг Халанд, кој уште еднаш потврди дека се наоѓа во одлична голгетерска форма.

Халанд го постигна неговиот 50. гол во Бундеслигата, а досега такво нешто не му успеало на ниту еден друг во само 50 одиграни натпревари или толку млад како Норвежанецот, кој во моментов има 21 година.

AnimeDao - Watch English Subbed Anime Online | AnimeDao Official. AnimeDao provides you a free anime streaming platform with little to no Ads for better viewing experience.

AnimeDao Attack on Titan Season 2 (Dub) Episode 11

free anime Tokyo Revengers (Dub)

english dubbed anime Your Lie in April

AnimeDao My Hero Academia Season 5 Episode 20

watch anime dub AnimeDao Black Clover