June 24, 2022 19:46
Спорт

Халанд замина за Манчестер

Новото засилување на старо-новиот англиски фудбалски првак Манчестер сити, Норвежанецот Ерлинг Холанд попладнево со лет од Барселона замина во својот нов клуб . Тој беше во Барселона на лекарски прегледи, а потоа се упати на Островот.

Од видеата објавени на социјалните мрежи може да се забележи дека со него е и неговиот татко Алф-Инге Холанд. Норвежанецот пред повеќе од една недела го одигра последниот натпревар за бундеслигашот Борусија Дортмунд. Манчестер сити го ангажире голгетерот  откако ја активираше откупната клаузула од 75 милиони евра.

chơi go88 cách tải go88 cho iphone go88 down

sunwin g88 giftcode sunwin hướng dẫn rút tiền sunwin