October 18, 2021 12:32
Спорт

Халанд е најдобриот играч на месецот во Бундеслигата

Норвешкиот фудбалски интернационалец Ерлинг Халанд од редовите на Борусија Дортмунд е прогласен за најдобар играч во германското првенство за месец август. Младиот и корпулентен напаѓач Халанд (21 г.) во август успеа да се запише во листата на стрелците по трипати во победите на својот тим во дуелите против Ајнтрахт Франкфурт (5-2) и Хофенхајм (3-2).

Борусија оствари две првенствени победи во месец август и еднаш беше поразена од Фрајбург (1-2), а загуби и од Баерн во  германскиот Суперкуп (1-3).

Watch IS: Infinite Stratos Encore - Koi ni Kogareru Rokujuusou (Dub) Episode Full

Website https://twistmoe.net: Watch Fullmetal Alchemist: Brotherhood (Dub) twistmoe Episode 64 free anime online

Watch Fanren Xiu Xian Chuan Special Episode 4

AnimeFLV: The Heroic Legend of Arslan: Dust Storm Dance (Dub) anime episode 8 online free at https://animeflv.uk free anime online

Ask studybible: https://ask.studybible.info/user/animeflixnl

Lawrence: http://www.lawrence.com/users/gogoanimelol/