July 23, 2021 20:40
Спорт

Ф1: Организаторите очекуваат 140.000 гледачи на трката во Силверстон

Организаторите на трката во Формула 1 за Големата награда на Велика Британија соопштија денеска дека во Силверстон ќе биде дозволено присуство на публика и максимален капацитет, што подразбира дека на трката ќе можат да присуствуваат повеќе од 140.000 луѓе.

Организаторите добија дозвола од британските власти за полн капацитет на гледалиштето, откако трката на патеката во Силверстон доби статус на пилот-проект за враќање на публиката на спортските натпревари во услови на пандемија на коронавирус.

– Сопствениците на влезници ќе мораат да покажат негативен тест на коронавирус не постар од 48 часови пред доаѓањето во Силверстон или потврда за извршена вакцинација, при што втората доза треба да биде примена најмалку 14 денови пред денот на почетокот на трката, информираа организаторите.

Минатата сезона во Силверстон се одржаа две трки од Светското првенство во Формула 1, и двете без присуство на публика.

https://4anime.biz danganronpa 4anime. Ore wo Suki nano wa Omae dake ka yo: Ore wa Teinei ni Susumeru (https://4anime.biz/m/7V7x) Episode Full

AnimeBee Watch anime online, English anime online HD. Asobi ni Iku yo!: Asobi ni Oide - Owari (https://animebee.to/m/v2av) Episode Full

WCOStream Watch anime online in high quality with english Subbed & Dubbed. Buddha 2: The Endless Journey (https://wcostream.cc/m/77Jb) Episode Full

KissAnime Exercism: https://exercism.io/profiles/kissanmiemx