April 14, 2021 17:45
Спорт

ФФМ промовираше дел од навивачката химна која ќе се врти за време на ЕП

Фудбалската федерација на Македонија во текот на денешниот ден промовираа дел од навивачката химна која ќе се врти за време на премиерниот настап на „црвено-жолтите“ на завршницата од  Европското првенство што ќе се одигра ова лето од 11 јуни до 11 јули.

Македонија за прв пат во историјата се пласираше на континенталниот собир, па по тој повод беше објавена и химната.

Химната го носи насловот „Одиме на Европско“, а истата е посветена на селектрот Игор Ангеловски и неговата чета предводена од капитенот Горан Пандев, Стефан Ристовски, Џани Алиоски, Енис Барди, Арјан Адеми…