September 24, 2021 07:43
Спорт

ФФМ промовираше дел од навивачката химна која ќе се врти за време на ЕП

Фудбалската федерација на Македонија во текот на денешниот ден промовираа дел од навивачката химна која ќе се врти за време на премиерниот настап на „црвено-жолтите“ на завршницата од  Европското првенство што ќе се одигра ова лето од 11 јуни до 11 јули.

Македонија за прв пат во историјата се пласираше на континенталниот собир, па по тој повод беше објавена и химната.

Химната го носи насловот „Одиме на Европско“, а истата е посветена на селектрот Игор Ангеловски и неговата чета предводена од капитенот Горан Пандев, Стефан Ристовски, Џани Алиоски, Енис Барди, Арјан Адеми…

WCOStream: The Cosmopolitan Prayers anime episode 8 online free at https://wcostream.cc animes online

AnimeBee Watch anime online, English anime online HD

4Anime: Clannad (Dub) anime episode 23 online free at https://4anime.biz 4anime online

Website https://kissanime.mx: Watch Dragon Ball: Mystical Adventure kissanime Episode Full tower of god kissanime

Kcn binhduong: https://kcn.binhduong.gov.vn/hethongvanban/Lists/HoiDapCongDan/DispForm.aspx?ItemID=1209

Qiita: https://qiita.com/gogoanimebe