June 22, 2021 22:09
Спорт

Фудбалерките на Барселона нови европски шампионки

Женскиот фудбалски тим на Барселона ја освои Лигата на шампионките откако вечерва во Гетеборг славеше против Челзи со 4:0.

Барселона стана првиот шпански тим што ја освоил женската Лига на шампиони на УЕФА, забележувајќи ја и најголемата победа во финалињата на ова натпреварување (од 2009/10).

Во полуфиналето Барса беше подобра од ПСЖ, а Челзи од Баерн.

WCOStream wcostream dragon ball z: Bleach (Dub) (https://wcostream.cc/m/4ek5) Episode 366

KissAnime kissanime free: Watch Naruto Episode 69