August 2, 2021 21:33
Спорт

Фудбалерите на Бока Јуниорс се тепаа со редарите и полицијата по елиминацијата во Копа Либертадорес

Славниот аргентински клуб, Бока Јуниорс е елиминиран во осминафиналето во Копа Либертадорес откако во пенал рулетот загуби од бразилскиот Атлетико Минеиро откако средбата во регуларниот дел и продолженијата заврши без победник (0:0). Поразот тешко им падна на фудбалерите и на раководството на Бока Јуниорс, па гневни поради елиминацијата и поради поништениот гол, предизвикаа хаос по натпреварот. По мечот дојде до жестока пресметка меѓу играчите на двата тима, обезбедувањето и полицијата.

Играчите на аргентинскиот тим почнаа да ја фрлаат металната заштитна ограда како и се што им се најдеше при рака кон домашните фудбалери по што дојде до тепачка помеѓу членовите на двата тима.

Потоа тие се обидоа да влезат во соблекувалната на Атлетико, по што реагираше обезбедувањето и полицијата, и дојде до физичка пресметка.

Полицијата уапсила дури осум фудбалери на Бока Јуниорс, но по интервенција на аргентинскиот амбасадор тие биле пуштени и им било дозволено да си заминат од Бразил.

 

 

 

AnimeBee: High School DxD (Dub) anime episode 12 online free at https://animebee.to watch anime online

Website https://wcostream.cc: Watch Gensei Shugoshin P-hyoro Ikka OVA wcostream Episode 3 watch anime free

AnimeDao: WIXOSS Diva(A)Live anime episode 12 online free at https://animedao.nl animedao my hero academia

Independent academia: https://independent.academia.edu/gogoanimelol

Sites google: https://sites.google.com/view/kissanime-official/home

Projectlibre: https://www.projectlibre.com/users/kissanimemx