August 2, 2021 21:13
Спорт

Фудбалерите на Бока преспаа во автобус пред полициска станица

Фудбалерите на аргентинскиот фудбалски гигант Бока Јуниорс ја минаа ноќта во автобус пред полициска станица, откако физички се пресметаа со обезбедувањето на натпреварот од Копа Либертадорес против бразилскиот клуб Атлетико Минеиро.

По завршувањето на натпреварот, на кој Атлетико триумфираше по подобро изведување пенали, фудбалерите на Бока револтирани поради поништен гол се степаа пред соблекувалната со членови на обезбедувањето.

Поради инцидентот, експедицијата на Бока Јуниорс наместо авионски да се вратии дома, со автобус беше спроведена во полициска станица во Бело Хоризонте.

Аргентинскиот амбасадор во Бразил, Даниел Скиола, објави денеска на социјалните мрежи дека фудбалерите на Бока до крајот на денот ќе се вратат дома.

Website https://animebee.to: Watch Peaceful Times (F02) Petit Film animebee Episode Full watch anime dub

Website https://kissanime.mx: Watch Gundam Build Fighters: GM no Gyakushuu kissanime Episode Full kissanime beastars

4Anime: Shadow Star Narutaru anime episode 13 online free at https://4anime.biz persona 4 the animation online

Dogforums: https://www.dogforums.com/members/animefreakws.320823/#about

Bcmoney-mobiletv: http://bcmoney-mobiletv.com/kissanimemx

Giveffect: https://www.giveffect.com/users/1022848-kissanime