January 16, 2022 20:31
Спорт

Фудбалеритер на ПСЖ го најавуваат доаѓањето на Зидан

Највите од Островот дека актулниот тренер на францускиот ПСЖ, Маурисио Покетино наскоро ќе се пресели на клупата кај англискиот фудбалски премиерлигаш Манчестер јунајтед, откако Зинедин Зидан не ја прифатил понудата на тимот од „Олд Трафорд“ стануваат се пореални откако се огласија и играчите на „светците“ дека овие два тренери ќе направат рокада и на клупата кај тимот од Париз. Поранешниот трофеен тренер на шпанскиот фудбалски гигант Реал Мадрид, францускиот стратег Зидан кој е без ангажман може многу скоро да седне на клупата нај Пари Сен-Жермен.

Според „Марка”, фудбалерите на фрнцускиот тим од Париз веруваат дека 49-годишниот Зидан ќе стане шеф на стручниот штаб во блиска иднина, бидејќи неговотро име се споменувало за време на разговорите меѓу играчите. Свесни се што се случува во клубот и чувствуваат дека наскоро ќе дојде до промена на клупата.

 

https://gogoanime1.be/. GogoAnime.be - The best website to watch anime for free thousands of anime episodes. Watch anime online in English at GoGoAnime. Subbed, Dubbed, No ADs.

english anime The World's Finest Assassin Gets Reincarnated in Another World as an Aristocrat

free anime online The Misfit of Demon King Academy: History’s Strongest Demon King Reincarnates and Goes to School with His Descendants

GoGoAnime Josee, the Tiger and the Fish Episode Full

GoGoAnime My Hero Academia Episode 12

anime streaming Seirei Gensouki: Spirit Chronicles