0 C
Skopje
July 22, 2018
Хроника

Фрлиле молотов коктел кон возило во скопска Автокоманда

Фрлиле молотов коктел кон возило во скопска Автокоманда

Оштетен автомобил во скопска Автокоманда. Според информациите на МВР, вчера  во 14,35 часот пријавено е дека на булеварот „Александар Македонски“ додека со шлеп служба се превезувало патничко моторно возило „Пасат“ со словачки национални ознаки на вештачење кон Министерството за внатрешни работи, во еден момент, две непознати лица кои биле на мотор фрлиле молотов коктел кон возилото, по што го напуштиле местото на настанот. Возилото е делумно оштетено.

Се преземаат мерки за целосно расчистување на случајот.

Related posts

Двајца арачиновци фатени со оружје кај „пластичарска“

24news

Комшија му ги полил со бензин влезот на куќата и југото и ги запалил

24news

Млада жена брутално претепана пред Рамстор

24news