September 23, 2021 14:05
Магазин

Фриман, Пачино, Мирен, Девито во нов филм

Оскаровците Морган Фриман, Ал Пачино, Хелен Мирен и номинираниот за „Оскар“ Дени Девито ќе глумат во „Сниф“, стилска реинвенција на филмскиот ноар жанр што ќе го режира оскаровецот Тејлор Хакфорд.

Ова, според светските шоу-биз медиуми, е првиот жежок пакет што беше претставен во рамки на пазарот на меѓународниот филмски фестивал во Торонто.

Endeavour Content ја започне продажбата во светски рамки на меѓународниот филмски фестивал во Торонто (TIFF), а CAA Media Finance заедно го претставуваат САД.

Во филмот по сценарио на Том Греј, двајца жители на луксузна заедница на пензионери умираат под сомнителни околности. Пензионираниот детектив Џон Малреј (Фриман) се враќа во акција по повик од неговиот поранешен партнер Вилијам Кис (ДеВито) и тие откриваат тајно подземје на секс, дрога и убиства во богатата заедница што ја контролира Харви Страјд (Пачино), и неговата фатална извршителка Спајдер (Мирен).

Називот на филмот, Sniff, е акроним за Senior Nursing Institute & Family Foundation.

Yashahime: Princess Half-Demon (Dub) (https://wcostream.cc/m/2AJM) Episode 24

Arabian Nights: Sinbad's Adventures Episode Full

Watch anime online for free at AnimeHeaven dragon ball z anime heaven

ANIMEFLIX: Hanaukyou Maid-tai OVA anime episode 3 online free at https://animeflix.nl animeflix free

Cplusplus: http://www.cplusplus.com/user/animefreakws

Seedandspark: https://seedandspark.com/user/gogoanime-5