September 18, 2021 15:19
Свет

Француски професор: Враќањето во нормала можеби ќе биде дури во 2023 година

Враќањето во нормалa поради пандемијата на коронавирус може да се очекува во 2022 година, но дури и во 2023, изјави професорот Жан-Франсоа Делфрејзи, кој е стручен советник на француската влада.

Делфрејзи за телевизијата БФМ исто така изјави дека Франција може да достигне бројка од 50.000 новозоразени дневно во почетокот на август.

Тој во четвртокот прогнозираше и дека четвртиот бран на коронавирус може да ги погоди француските болници во втората половина на август.

AnimeBee Watch english anime Online in HD for FREE

Website https://wcostream.cc: Watch OniAi wcostream Episode 12 wcostream attack on titan

GoGoAnime: Battery anime episode 11 online free at https://gogoanime.be gogoanime pro

Watch Comical Psychosomatic Medicine Episode 20

En eyeka: https://en.eyeka.com/u/gogoanimebe

Reddit: https://www.reddit.com/user/gogoanimebe