March 1, 2021 10:40
Свет

Француски доктори апелираат да не се разговара во јавниот превоз

Француски доктори упатија апел до граѓаните да избегнуваат да разговараат во јавниот превоз, со цел да се намали ризикот од ширење на Ковид-19.

– Покрај задолжителното носење на заштитни маски, кога физичката дистанца не е можна, треба да се придржувате кон едно едноставно правило: да се избегнуваат разговори и телефонирања во средствата за јавен превоз, апелираат француските доктори.

Францускиот академикм Патрик Берж истакна дека „не станува збор за обврска, туку за препорака”. 

Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba Episode 26 at ANIMEFLIX animeflix sailor moon

Watch Kuroko's Basketball 2 Episode 16 at website https://funimationfree.com funimation dragon ball