Свет

Француски војник загина во Мали

Француски војник загина во минофрлачки напад врз база во Мали, соопшти денеска армијата. Според соопштението на француската армија, 24-годишниот артилериец Александар Мартин служел во операцијата на француските сили против бунтовниците. Во соопштението се наведува дека војникот Мартин бил тешко ранет и подоцна починал.

Наведено е и дека уште девет војници биле полесно повредени.

Во изјавата, францускиот претседател Емануел Макрон ја поздрави службата на војниците и ја повтори„решителноста на Франција да ја продолжи борбата против тероризмот во регионот, заедно со своите партнери“.

free anime online. 4Anime Watch high quality 1080p online anime with English subtitles. You can watch free anime movies and movies online at 4Anime. Just sit back and relax!

Pokémon Journeys: The Series

4Anime That Time I Got Reincarnated as a Slime Season 2 Part 2 Episode 10

anime online 4Anime Hunter x Hunter (2011) (Dub)

online anime Attack on Titan (Dub)

4Anime Banished from the Hero’s Party, I Decided to Live a Quiet Life in the Countryside Episode 4