January 20, 2022 23:21
Свет

Францускиот премиер позитивен на Ковид-19

Францускиот премиер, Жан Катекс е позитивен на Ковид-19 вирусот, објави во понеделникот вечерта палатата Матињон.

Од кабинетот на премиерот соопштија дека неговиот распоред ќе биде прилагоден за да нема застој во неговите активности и истите да можат да се реализираат додека е тој во изолација во следните десет дена.

Во понеделникот попладне, кога шефот на владата на Франција се враќал од Белгија, каде што оствари средба со својот колега Александар Де Кро, дозна дека една од неговите ќерки, односно неговата 11-годишна ќерка била позитивна на Ковид-19.

Веднаш по дознавањето на оваа информација тој направил ПЦР тест кој се покажал позитивен.

Францускиот премиер кој е на возраст од 59 години, пролетта прими две дози вакцини и оттогаш никогаш не бил позитивен на вирусот, иако како што е наведено три пати бил во контакт со пациенти со Ковид-19.

Animeflix - Watch your favorite anime online FREE.. Animeflix - your number one source for FREE anime, subbed and dubbed. Watch your favorite anime online FREE.

anime websites DON'T TOY WITH ME, MISS NAGATORO

free anime BANANA FISH

ANIMEFLIX DARLING in the FRANXX (Dub) Episode 24

Kuro Gal ni Natta kara Shinyuu to shitemita. Episode 1

stream anime online ANIMEFLIX My Hero Academia Season 5