June 28, 2022 07:19
Свет

Францускиот премиер Кастекс поднесе оставка

Францускиот премиер Жан Катекс денеска поднесе оставка, соопштија од неговиот кабинет.

Британските медиуми претходно јавија повикувајќи се на два неименувани владини извори, дека Кастекс пристигнал во Елисејската палата за да поднесе оставка.

Оставката на Кастекс ќе ја овозможи долго очекуваната реконструкција на владата, по претседателските избори во април на кои Емануел Макрон го освои вториот мандат.

go88 club Go88 – Trang trò chơi Tài Lộc ăn tiền ảo lãnh tiền thật go88 binh88

SUNWIN - Nhà Cái Game Bài Uy Tín Nhất Thị Trường 2022 sunwin club đăng nhập game sunwin