January 24, 2022 21:13
Спорт

Француската Влада најави мерки за сузбивање на инцидентите на фудбалските стадиони

Францускиот министер за внатрешни работи Жералд Дарманин изјави денеска по состанокот со министерката за спорт Роксана Марисинеан дека надлежните власти мораат итно да ги засилат безбедносните мерки на фудбалските стадиони.

До средбата на двајцата членови на француската Влада дојде по инцидентите во неделата на стадионот во Лион на дуелот меѓу домашната екипа и Марсеј.

Дербито меѓу Лион и Марсеј беше прекинато веќе во петтата минута, кога навивач на домашната екипа со пластично шише го погоди во главата фудбалерот на Марсеј, Дмитри Пајет.

Дисциплинската комисија му наложи на Лион до завршување на истрагата своите домашни натпревари да ги игра без публика.

– Мораме да дојдеме до заклучок, кој би го спречил повторувањето на вакви работи, но притоа фудбалот да остане атрактивен настан, изјави Дарманин.

Меѓу мерките кои ги разгледува владата во Париз се целосно затворање на стадионите и зголемување на бројот на безбедносни камери на трибините.

4Anime - Watch English Anime Online For Free in HD | 4Anime.biz. 4Anime Watch high quality 1080p online anime with English subtitles. You can watch free anime movies and movies online at 4Anime. Just sit back and relax!

4Anime Attack on Titan Season 2 (Dub) Episode 8

watch anime dub How NOT to Summon a Demon Lord Ω

4anime.biz Josee, the Tiger and the Fish

english dubbed anime 4Anime The Misfit of Demon King Academy: History’s Strongest Demon King Reincarnates and Goes to School with His Descendants

The Misfit of Demon King Academy: History’s Strongest Demon King Reincarnates and Goes to School with His Descendants Episode 12