January 22, 2020 21:54
Свет

Франција ќе прими 400 мигранти од Грција

Франција следните месеци ќе прими 400 мигранти, кои поднеле барање за азил во Грција, изјави францускиот амбасадор во Атина, пренесе АНА.

„Сакаме да ѝ помогнеме на Грција, која се соочува со зголемен прилив на мигранти во последните месеци“ изјави амбасадорот Патрик Мезонав.

Грција изминатава година повторно стана прва земја во ЕУ, во која доаѓаат мигранти.

Нови вести

ЛНА го забрани користењето на аеродромот во Триполи за сите видови авиони

Filip

Втор ден од судскиот процес во Сенатот за отповикување на Трамп

Filip

Кинескиот град Вухан во изолација поради коронавирусот, сите транспортни мрежи ќе бидат затворени

Filip