March 8, 2021 12:30
Свет

Франција ќе мора во строг карантин ако не успее да го спречи ширењето на мутираниот коронавирус

Франција ќе мора да прибегне кон строги ограничувачки мерки како оние во Ирска и во Велика Британија, ако не успее да го спречи ширењето на мутираниот коронавирус. Тоа го изјави денеска францускиот епидемиолог и владин советник Арно Фонтане.

Тој за француското радио Ентер нагалчси дека мерката ќе зависи од напредокот во ширењето на мутираниот коронавирус.

Според него, друг проблем е што Франција е во многу тензична ситуација поради исцрпениот медицински персонал во болниците.

Watch Kyokou Suiri 2nd Season Episode Preview (https://animeheaven.pro/m/ODPq/ep-1) at website https://animeheaven.pro. See more weathering with you animeheaven

My Hero Academia 3 (Dub) Episode 25 at website https://funimationfree.com funimation xbox