June 27, 2022 08:01
Свет

Франција ќе биде на страната на Финска и Шведска во случај на агресија

Франција ќе застане крај Финска и Шведска во случај на агресија, соопшти Елисејската палата, откако овие две земји објавија дека сакаат да влезат во НАТО  јави дописникот на МИА.
„Секоја држава што ќе се обиде да ја тестира европската солидарност, преку закана или агресија врз нивниот суверенитет на кој било начин, мора да биде сигурна дека Франција ќе застане покрај Финска и Шведска”, пишува француското претседателство во соопштението за печатот.

go88 đánh bài đổi thưởng dang nhap go88.vin nhà cái go88

SUNWIN - Nhà Cái Game Bài Uy Tín Nhất Thị Trường 2022 chơi game sunwin trực tuyến kéo tài xỉu sunwin