September 24, 2021 08:14
Свет

Франција спаси 42 мигранти на брод во Ламанш

Француските власти денеска соопштија дека спасиле 42 мигранти кои се наоѓале на брод во Ламанш.

Мигрантите ги алармирале службите за итни случаи, а бродот за спасување ги земал во морето во близина на Па-де-Кале, соопшти француската полиција.

„Тие се однесени во блиското пристаниште Булоњ-сир-Мер и сите се чувствуваат добро”, се додава во соопштението.

AnimeHeaven: Hanaukyo Maid Team: La Verite anime episode 12 online free at https://animeheaven.pro boruto anime heaven

Watch anime online for free at GoGoAnime assassination classroom gogoanime

ANIMEFLIX: Tekken: Blood Vengeance anime episode Full online free at https://animeflix.nl animeflix attack on titan

KissAnime: Rowdy Sumo Wrestler Matsutaro!! anime episode 23 online free at https://kissanime.mx god of highschool kissanime

Tune: https://tune.pk/user/gogoanimelol/about

500px: https://500px.com/p/gogoanimebe