September 25, 2021 03:06
Свет

Франција: Од денеска суспензија за невакцинираните здравствени работници

 Здравствените работници во Франција кои не се вакцинирани против коронавирусот, од денеска ќе бидат суспендирани од работа. Околу 300.000 медицински лица се уште не се вакцинирани, а во некои болници може да има недостаток на работна сила поради суспензијата.

Во Франција, вакцинацијата на медицинските работници и работниците во итните служби е задолжителна. Денеска им истекува рокот да примат барем една доза за да не бидат суспендирани.

На суспендираните работници ќе им биде ускратена платата и можноста да дојдат на работа, но ниту еден медицински работник, според одлука на Врховниот суд, не смее да биде отпуштен.

AnimeKisa: Ze Tian Ji anime episode 13 online free at https://animekisa.in free anime

AnimeBee: Wake Up, Girls! Deai no Kiroku: A Brief Recording anime episode Full online free at https://animebee.to english anime

Website https://gogoanime.be: Watch Made in Abyss Movie 2: Wandering Twilight (Dub) gogoanime Episode Full darling in the franxx gogoanime

KissAnime Watch anime online in high quality with english Subbed & Dubbed

Reverbnation: https://www.reverbnation.com/artist/animeflixnl

Divephotoguide: http://www.divephotoguide.com/user/gogoanimebe