October 22, 2021 23:42
Спорт

Франција и Шпанија први полуфиналисти на ракометниот турнир од ЛОИ

Франција и Шпанија се пласираа помеѓу четирите најдобри репрезентации на ракометниот турнир на Игрите во Токио.

Рано утрово Шпанија ја победи Шведска со 34:33 во второто четвртфинале.

Претходно, Франција забележа убедлива победа над Бахреин со 42:28.

Другите две четвртфинални двојки се:
Данска – Норвешка (почеток 10 часот)
Германија – Египет (13:45 часот). 

Website https://animekisa.in: Watch Dragon Ball Super - Future Trunks Special animekisa Episode Full watch anime online

AnimeFreak: Star Blazers: Space Battleship Yamato 2199 anime episode 26 online free at https://animefreak.ws watch anime free

https://animeflv.uk stream anime online

WCOStream: Princess Principal Picture Drama anime episode 6 online free at https://wcostream.cc we bare bears wcostream

Ask: https://ask.fm/gogoanimelol

Android libhunt: https://android.libhunt.com/u/animefreakws