December 5, 2019 17:54
Спорт

Франција го чека победникот од дуелот Италија – Турција

Познати се три четврфиналнаи двојки на евро-шампионатот во одбојка во машка конкуренција. Досега пласман помеѓу најдобрите осум обезбедија: Германија, Русија, Србија, Франција, Полска, Украина и Словенија. Последниот четвртфиналист ќе биде познат денеска со мечот Италија – Турција. Победникот од овој дуел во четвртфиналето ќе игра против Франција

Четвртфинални двојки: Русија – Словенија, Полска – Германија, Србија –Украина.

Ова е епилогот по натпреварите одиграни во осминафиналето на кои беа постигнати следниве резултати: Холандија – Германија 1:3, Русија – Грција 3:0, Србија – Чешка 3:0, Франција – Финска 3:0,
Словенија – Бугарија 3:1, Белгија – Украина 2:3, Полска – Шпанија 3:0.

 

Нови вести

ОАЕ го разреши досегашниот селектор

Filip

Серија лоши вести за Реал Мадрид

Filip

Брестовац објави поширок список со кандидати за ЕП

Igor