January 22, 2021 12:57
Свет

Франција го надмина прагот од два милиона луѓе заразени со Ковид-19

Франција го надмина прагот од два милиона луѓе заразени со новиот коронавирус од почетокот на епидемијата.

– Вториот бран е голем и смртоносен … Го преминавме прагот од два милиона заразени со коронавирусот, изјави синоќа директорот на Јавно здравје на Франција, Жером Саломон.

Во Франција, во изминатите 24 часа заразени беа 45.552 лица, со што вкупниот број на заразени достигна два милиона и 36.755 лица. Саломон рече дека 437 лица починале во последните 24 часа, а 46.273 од почетокот на епидемијата.

Watch Higurashi: When They Cry – Gou Episode 10 at website https://animeflix.nl animeflix reddit

Watch Tsukimichi -Moonlit Fantasy- Episode Preview at website https://funimationfree.com funimation sword art online