November 30, 2021 10:17
Свет

Франција ги замрзна цените на гасот до крајот на 2022 година

Франција ги замрзна цените на гасот за домаќинства до крајот на следната година, изјави премиерот Жан Катекс, појаснувајќи дека одлуката е донесена по наглото зголемување на цените на енергенсите.

Претходно, француската влада планираше мораториумот да трае до април.

Дополнително, домаќинствата со ниски примања во Франција ќе добијат „премија за инфлација” од 100 евра. „Веруваме дека ова зголемување на цената ќе биде привремено, но не можеме да дозволиме да го попречи (економското) закрепнување” по пандемијата на коронавирусот, резимира Катекс во интервју за ТВ ЕФ 1. Тој истакна дека експертите ја предупредиле француската влада дека „цените ќе се намалат побавно отколку што се очекуваше”.

Watch anime online for free at Animepahe dubbed anime

AnimeBee: Mob Psycho 100 REIGEN The Miraculous Unknown Psychic (Dub) anime episode Full online free at https://animebee.to anime websites

Website https://twistmoe.net: Watch Burglars of Baghdad Castle twistmoe Episode Full watch animes

Blood-C Episode 12

Watch anime online for free at AniWatch anime stream