January 29, 2022 09:17
Свет

Франција воведе задолжително тестирање за ковид, за патниците надвор од ЕУ

Патниците кои доаѓаат во Франција надвор од Европската Унија мора да имаат негативен тест за Ковид-19, без оглед на нивниот статус на вакцинација, изјави портпаролот на француската влада Габриел Атал.

Овој потег е дел од серијата мерки за борба против новото зголемување на бројот на инфекции, како и поради новооткриената варијанта на вирусот – омикрон, пренесува „Ројтерс“.

Атал рече дека одлуките за патување во ЕУ ќе бидат координирани од европските водачи оваа недела.

https://animeheaven1.com/. AnimeHeaven is the best animes online website, where you can watch anime online completely free. No download, no surveys and only instant premium streaming of animes.

SK8 the Infinity Episode 6

Dragon Ball Super (Dub)

To Your Eternity

free anime Hunter x Hunter (2011)

AnimeHeaven SK8 the Infinity Episode 11