January 20, 2020 19:30
Хроника

ФОТO: Тешка сообраќајка кај Требеништа, колони возила до Охрид

Тешка сообраќајна несреќа се случи во близина на Требеништа, во општина Дебарца.

Едно од возилата е мотор, кој е целосно уништен. Не е познато каква е здравствената состојба на возачот.

На терен е излезена полицијата, која треба да ги утврди причините за несреќата.

Поради сообраќајката, на патниот правец Требеништа-Охрид има застој, а колони возила до влезот од Охрид.

Нови вести

Суспендиран командирот на ПС Гази Баба: Сексуално вознемирувал полицајка, па и се заканувал

Igor

Запалил полициски „спарк“, па пукал во полицајците

Igor

Дилер од Ѓорче криел марихуана во дворот на сосетката

Igor